Ponuka

JAZDENIE A VOZENIE NA KOŇOCH

Jazdenie na koni, v prírode… Ponúkame hodinovú vychádzku pri západe slnka, alebo celodenné putovanie Štiavnickými vrchmi. . Pre nejazdcov, prípadne neskúsených začiatočníkov ponúkame vodenie koňa. Očarujúci zážitok je jazda na voze, či bričke. Okruh trvá približne 45 minút, odvezú sa spolu rodičia, deti, starší ľudia, večer, pri západe slnka. Pri celodennej jazde sú potrebné dostatočné skúsenosti s jazdením v teréne a dobrá kondícia. K dispozícii sú prilby, chrániče chrbtice. Odporúčame pevnú obuv, najlepšie jazdeckú, dlhé nohavice a rukávy. Je dobré použiť repelent.

PRENÁJOM KOŇA

Ponúkam Vám možnosť prenajať si kobylu z nášho stáda. Ide o príležitosť mať nezáväzne svojho koňa, na ktorom jazdíte len a len Vy… My sa o neho budeme starať, zabezpečíme mu všetko potrebné, kompletnú každodennú starostlivosť. Ak ste dospelý, zodpovedný človek milujúci zvieratá a prírodu, vieme Vám dopriať tento úžasný zážitok. Strávite nezabudnuteľné chvíle v sedle, prípadne si odchováte žriebä, po akom túžite. Všetky podmienky prenájmu koňa sú jasne, zrozumiteľne a podrobne napísané v zmluve, ktorú vážnym záujemcom osobne poskytneme. Ponúkame rôzne kone, cenovo blízko nákladom, ktoré si ich chov vyžaduje. Ku koňom je ich jazdecká výbava, anglické a westernové sedlá, možnosť po dohode používať náš voz, alebo bričku a postroje. Na prácu zo zeme je k dispozícii kruhová ohrada o priemere 15 metrov, 1,6 metra vysoká a sedláreň.

USTAJNENIE

V prípade, že ste majiteľom koňa, vieme mu poskytnúť ustajnenie, s možnosťou pastvy v horskom teréne. K dispozícii sú 2 drevené boxy, prípadne prístrešok, kam sa na noc a počas nepriaznivého počasia zvieratá zatvárajú. Pasienky sú ohradené elektrickým oplôtkom, nachádzajú sa na nich stromy a čistý potok. Box a prístrešok je monitorovaný kamerou. Ak sú boxy na ustajnenie voľné, ponúkame ich aj pocestným, ktorí putujú v sedle koňa a hľadajú bezpečný nocľah. Je však potrebné, aby boli kone zdravé, ako aktuálna situácia vyžaduje. Vieme zabezpečiť všetko potrebné, dohodnúť sa treba vopred.

ZÁŽITKOVÉ POBYTY

Náš splnený sen, vlastná farma, život v horách… A pre vás – víkend, na ktorý nikdy nezabudnete, ani Vy, ani Vaša polovička, ani vaše deti.

Jedna, či dve noci v ovčíne na sene, či v pastierskej maringotke. Noc pod hviezdami pri ohni, bosé nohy v rannej rose. Váš východ slnka, vôňa koní, cinganie zvončekov, hrnček čerstvo nadojeného mliečka… Samota. Príroda, nekonečne čarovná. Viac neprezradím, prídite. Tešíme sa na vás.

PRODUKTY Z FARMY

Čerstvé nepasterizované mlieko kravské, kozie, ovčie, výrobky z neho: syr čerstvý, údený, tvaroh, bryndza. Domáce vajíčka od sliepočiek z voľného chovu. Sezónna zelenina. Mäso zo zvierat chovaných voľne v prírode, čisté mäso, v lete pastva, v zime seno.